Gimnazjum nr 21 we Wrocławiu ma patrona – Tadeusza Różewicza

Ten wpis był dotąd czytany 1138 razy!

W piątek 9 października 2015 r. – dokładnie w 94. rocznicę urodzin Tadeusza Różewicza – Gimnazjum nr 21 we Wrocławiu nadano imię Tadeusza Różewicza.

Medal Pamiątkowy
Medal Pamiątkowy – rewers
Medal pamiątkowy - awers
Medal pamiątkowy – awers

Na uroczystość zaproszony był Wiceprezes DO ZLP Mirosław Gontarski, który dziękując za zaproszenie powiedział m.in.

[…]

To bardzo dobrze, że szkoły przyjmują za patronów poetów, to bardzo dobry pomysł. Dzisiaj w dobie pędu technologicznego, rozwoju techniki, ale przede wszystkim w dobie “kultu  pieniądza” mało kto pochyla się w stronę kultury i sztuki. Mało kto ma czas na lekturę wiersza. A przecież to takie ważne zwłaszcza w rozwoju emocjonalnym młodzieży. To nieprawda, że młodzież interesuje się tylko komputerami i facebookiem. My poeci zauważamy, że coraz więcej młodych ludzi pisze wiersze…

Dlatego nie sposób przypomnieć wagę działań szkoły, szczególnie nauczycieli języka polskiego w przypominaniu o najważniejszych ludzkich wartościach: o miłości, o pokoju, o zdrowiu, o przyjaźni… Poezja jest tu pomocą naukową wręcz nieodzowną.

Patron Tadeusz Różewicz zobowiązuje. Jestem pewny, że wyznaczy temu Gimnazjum nr 21 we Wrocławiu prosty kurs. Życzę dyrekcji i pedagogom Gimnazjum nr 21 wielu sukcesów na polu dydaktycznym i pedagogicznym, a uczniom samych piątek w szkole i tego by w swoich sercach umieli odszukać swoją własną twórczą moc.