Grażyna Adamczyk-Lidtke

Grażyna Adamczyk-Lidtke

Piszę od wczesnych lat dziecięcych poezję , pamiętniki i wspomnienia z podróży. Publikowałam poezję w lokalnych czasopismach „Co Jest Grane”, „Skarbnica Współczesnych Poetów”, „Bez Kurtyny” „Autograf” Wydałam niedawno trzy tomiki poezji, a w przygotowaniu mam kilka następnych książek.

Mój zawód: mgr sztuki, artysta, tancerz, choreograf, instrumentalista, cantaor – śpiewak flamenco. Urodzona w Legnicy 25.06.1949 roku.

Wykształcenie zdobywałam w wielu szkołach: od 1957 r. w Szkole Ćwiczeń we Wrocławiu. Zdałam maturę w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, równocześnie – kilkanaście lat uczyłam się w Szkole Muzycznej gry na skrzypcach i fortepianie, a w domu na gitarze. W 1978 obroniłam dyplom (mgr sztuki) na Wydziale Projektowania Plastycznego (specjalizacja –  architektura wnętrz ) w Państwowej Wyższej Szkole Plastycznej we Wrocławiu (dzisiejszej Akademii Sztuk Pięknych). W latach 1981-84 ukończyłam także kurs kwalifikacyjny w Ministerstwa Kultury i Sztuki, a w 1987 zdobyłam specjalizację Instruktora Tańca Flamenco –  jako pierwsza w Polsce nauczycielka – tancerka. Po wielu latach pracy nauczycielskiej w 2000 Kontynuowałam Podyplomowe Studia Pedagogiczno-Informatyczne na Politechnice Wrocławskiej.

W latach 90 –tych byłam sprawcą Młodzieżowego Teatru Flamenco (ostatnia premiera 1999 r.), współpracowałam także z polskimi zawodowymi teatrami w zakresie choreografii tańca hiszpańskiego oraz opracowania muzycznego sztuk Federico Garcii Lorki i Shakespeara. Były to: Teatr Współczesny we Wrocławiu, Teatr im. Cypriana K. Norwida w Jeleniej Górze, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Teatr Jaracza w Olsztynie.

Pisałam wtedy krótkie eseje do programów teatralnych o dramatach Garcii Lorki i do Filharmonii o tańcu i muzyce flamenco.

W 2002 roku założyłam nową szkołę tańca AKADEMIA DOM TAŃCA PAŁACYK  we Wrocławiu, która stała się także okazjonalnym miejscem spotkań  Dolnośląskiego Oddziału Związku Literatów Polskich.

W roku 2010 założyłam i prowadziłam do 2015 roku stronę internetową Oddziału ZLP we Wrocławiu.

Zapraszam na swoją stronę autorską: http://flamencoarte.com/poezja.htm